Etkinlik & Haberler

Türk Telekom’dan İnternet Seferberliğine Büyük Katkı

Türk Telekom’un 2014’te Türkiye’deki internet okuryazarlığı artırma hedefiyle hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay (İHK)” projesinin 3. Ulusal Koordinasyon Toplantısının açılışı 13 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirildi. Türk Telekom CEO’su Paul Doany’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Koordinatörü Irena Vojáčková-Sollorano ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, projede gönüllü 100 genç ile bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan Bakan Ahmet Arslan, “Bu yılın Mart ayında Kars’ta başlattığımız İnternetsiz Ev Kalmasın seferberliği, Türk Telekom’un sunduğu ucuz internet tarifesi ve İnternetle Hayat Kolay gönüllülerinin 54 ilde büyük bir özveriyle verdiği eğitimler sayesinde büyük bir hızla yayıldı. Tüm bu çabalar neticesinde Mart ayından bu yana 130 bin hane internet ile tanıştı. Bu sayının önümüzdeki dönemde daha da artacağına yürekten inanıyorum” dedi.

İHK mobil uygulamasının Arapça versiyonunun da hazır olduğu haberini paylaşan Türk Telekom CEO’su Paul Doany ise gönüllü gençlere seslenerek, “Sizler kendi bölgelerinizde verdiğiniz eğitimlerle hem bölgeleriniz, hem de ülkenin kalkınmasına düşündüğünüzden daha büyük katkıda bulunuyorsunuz. Biz de Türk Telekom olarak sizi bu yolda desteklemekten her zaman mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom’un 2014’te Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay projesinin 3. Ulusal Koordinasyon Toplantısı’nın açılışı 13 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirildi.

Türk Telekom CEO’su Paul Doany’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmalarını Paul Doany’nin yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Koordinatörü Irena Vojáčková-Sollorano ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır gerçekleştirdi.

Toplantıda, Türkiye’nin kalkınmada öncelikli 54 ilinde 300 gönüllü gencin internetle hiç tanışmamış 35 yaş ve üstü yetişkinlere eğitim verdiği İnternetle Hayat Kolay projesinde yıl sonu için planlanan 30 bin kişiye internet kullanmayı öğretme hedefine şimdiden ulaşıldığı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca, İHK’nın bu yılın başında geliştirilen ve tanıtımı yine Bakan Arslan tarafından yapılan mobil uygulaması sayesinde internet okuryazarlığı eğitimlerinden yüz yüze eğitimlere katılma fırsatı bulamayanların da faydalanmasının hedeflendiği belirtildi.

Bakan Arslan: “İnternetsiz Ev Kalmasın seferberliği kapsamında 6 ayda 130 bin hane internetle tanıştı”

İnternetle Hayat Kolay 3. Ulusal Koordinasyon Toplantısı’nın açılışına katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan şunları kaydetti: “Bu yılın Mart ayında Kars’ta başlattığımız İnternetsiz Ev Kalmasın Seferberliği, Türk Telekom’un sunduğu ucuz internet tarifesi ve İnternetle Hayat Kolay gönüllülerinin 54 ilde büyük bir özveriyle verdiği eğitimler sayesinde büyük bir hızla yayıldı. Tüm bu çabalar sonucunda 6 ayda 130 bin hane internet ile tanıştı. Bu sayının önümüzdeki dönemde daha da artacağına yürekten inanıyorum. Siz gönüllü gençlerimizin bu emekleri; ülkemizde özellikle bazı bölgeler arasında bulunan dijital uçurumun kapanması, hane halkı internet penetrasyonumuzun Avrupa ile yarışacak seviyelere gelmesi ve ülkemizin refah seviyesinin yükselmesi için kritik önem taşıyor.

Paul Doany: “İHK mobil uygulamasının Arapça versiyonu da hazır durumda”

Açılışın ev sahipliğini yapan Türk Telekom CEO’su Paul Doany; “İnsanlarımızın İHK’nın eğitim içeriklerine her zaman her yerden rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamak amacıyla bu yılın başında kullanıma sunduğumuz mobil uygulamanın daha fazla kişiye hitap etmesi için Arapça versiyonunu da hazırladık. Bu adımla birlikte internet okuryazarlığı eğitim içeriklerini daha fazla kişiye ulaştırmış olacağız” dedi.

Koordinasyon toplantısı için gelen gönüllü 100 gence seslenen Doany; “Sizler her biriniz kendi bölgelerinizde verdiğiniz eğitimlerle hem bölgeleriniz, hem de ülkenin kalkınması için düşündüğünüzden daha büyük katkıda bulunuyorsunuz. Biz de Türk Telekom olarak sizi bu yolda desteklemekten her zaman mutluluk duyacağız. İnternetle Hayat Kolay projesinin yanında Sayın Bakanımız’ın başlattığı İnternetsiz Ev Kalmasın Seferberliği’nin de en büyük destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

İnternetle Hayat Kolay 3. Ulusal Koordinasyon Toplantısı

Türkiye’nin farklı illerinden gelen 100 gönüllü genç, iki gün boyunca geride bırakılan yılı değerlendirip bu yıl verecekleri internet okuryazarlığı eğitimlerini planladıkları bu buluşmada, gerçekleştirilecek çeşitli aktiviteler ve atölye çalışmalarıyla önümüzdeki yıl için motivasyon depolayacak. Buluşmada aynı zamanda gençler Türk Telekom Akademi tarafından dijital trendler, etkili iletişim yöntemleri ve takım çalışması gibi konularda verilecek olan eğitimlerle kendilerini geliştirme fırsatı da bulacaklar.

Bülten Tarihi: 13 Ekim 2017