Etkinlik & Haberler

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu öğrencileri, 23 Nisan’ı İstanbul’da kutladılar

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Türk Telekom’un ev sahipliğinde ilk kez İstanbul’u ziyaret ettiler. Okulda eğitim gören 10 engelli öğrenci, öğretmenleri eşliğinde İstanbul’un en eğlenceli mekanlarını ziyaret ederek, keyifli bir bayram kutlaması yaşadı.

Türk Telekom, engelli çocuklar için kurduğu Siirt Türk Telekom Özel Eğitim okulu öğrencilerini İstanbul’da ağırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, ilk kez Siirt dışına çıkan 10 engelli öğrenci, iki gün boyunca İstanbul’da bayramın tadını doyasıya çıkardı. Öğrenciler, Ortaköy gibi şehrin simgesi olan semtleri ziyaret etmenin yanı sıra akvaryum ve eğlence parkında da keyifli anlar yaşadılar.

Türk Telekom Siirt Özel Eğitim Okulu hakkında

Türk Telekom’un kurduğu 52’si okul, 76 eğitim binası arasında engellilere yönelik tek okul olan Siirt Türk Telekom Özel Eğitim İlkokulu, Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, oluşturduğu güven ortamı ile özel öğrencilerinin var olan potansiyellerini ortaya çıkarmak için çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda, desteklediği öğrencilerle birçok sportif başarıya imza atan okul; atletizm, masa tenisi, basketbol ve bocce gibi pek çok branşta madalyaya sahip. Ayrıca okulun, resim yarışmalarında da bölgesel başarıları bulunuyor.