Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay

Türk Telekom, kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgilerini artırmayı amaçlayarak Eylül 2019’da "Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay" projesini hayata geçirmiştir.

Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliği ile yürüttüğü proje ile iş kurmaya ve kurdukları işleri yaşatmaya çalışan yani hedefi olan kadınlarımızın online platformların sunduğu fırsatlarla tanıştırılması hedeflenmiştir.

Hedefi Olan Kadına İnternette Hayat Kolay projesi ile kadınlara pazarlama, dijital pazarlama, marka, patent, pazar araştırması, sosyal medya araçları, reklam verme ve ödeme sistemleri hakkında eğitimler verilmiştir. Bu eğitimlerle girişimci potansiyeli olan kadınların bilişim teknolojilerini ve dijital platformları etkili kullanma becerilerini artırarak üretim ekonomisine katılmalarının teşvik edilmesi ve desteklenmesi amaçlanmıştır.

Proje ile 5.000 kadına dijital pazarlama eğitimleri verilmiş, eğitimlerden yararlanan kadınlar arasından belirlenen 500 katılımcı ile Tasarım Odaklı Düşünme Atölyeleri gerçekleştirilmiştir. Bu atölyeler ile temel olarak, kadınların yenilikçi çözümler üretme, analitik araştırma, kullanıcı odaklı perspektif ve problem çözme becerileri geliştirilmiştir. Eğitim ve atölyelerin devamında da 100 kadına işlerini geliştirmeleri konusunda mentörlük desteği sağlanmıştır.


Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text