Beyaz zeminli daire çerçeve içinde yaşlı ebeveynleri ile bir delikanlı ve bir çocuğun günlük renkli kıyafetleriyle resim çizimi. Delikanlı masa üstündeki bir leptobun karşısında ve yanında 10 yaşlarında esmer bir oğlan duruyor. Arkasında ise ayakta yaşlı bir adam ve kadın durmakta. Yaşlı adamın tepesi açık yanlarda gri saçları ve gri bir bıyığı var. Kadın ise gri saçlarını tepesinde topuz yapmış. Gülümseyen çizgi ağızlarıyla karşıya bakarak boncuk gözlerle gülümsüyorlar. Delikanlı ise ağzı açık neşeli bir gülümseme içinde. Yüzlerinde burun çizilmemiş. Önünde durdukları masada iki adet kitap duruyor. Beyaz dairenin alt ve üst kısmına Türk Telekom’un üçgen tasarımları yerleştirilmiş. Altta ucu sağ yöne dönük sarı üçgene alt uçtan yapışmış kırmızı orta boy üçgen eşlik ederken geride bağımsız lacivert küçük üçgen durmakta. Dairenin sağ üst kısmından bir bölümü görünen lacivert üçgenin ön ucuna ise turkuaz küçük bir üçgen birleştirilmiş.

İnternetle Hayat Kolay

Türk Telekom, internetin sunduğu olanakları yeterince tanımayan, bu olanaklardan faydalanamayan bireylere internet okuryazarlığı eğitimleri verdiği ve online dünya ile buluşturduğu ‘’İnternetle Hayat Kolay’’ projesi 2014 – 2019 yılları arasında faaliyet göstermiştir. 

Türk Telekom’un Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile yürüttüğü proje kapsamında bölgesel ve ekonomik eşitsizliklerin ortadan kaldırılması, herkesin bilgiye erişiminde eşit olanaklardan faydalanması amaçlanmıştır.  Projenin hedef grubunu, kalkınmada öncelikli iller ve başta kadınlar olmak üzere 81 ilde yaşayan, 25 yaş üstü, internet kullanma becerileri olmayan ya da çok sınırlı olan yetişkinler oluşturmuştur.

Proje kapsamında katılımcılara güvenli internet kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve bilinçli sosyal medya kullanımı konularında yüz yüze eğitimler verilmiş, 5 yılda %61’ini kadınların oluşturduğu 50.000 kişiye ulaşılmıştır.